Argon IPTV فروش ایپی تیوی خرید ایپی تیوی اکانت تلویزیون هوشمند اندروید باکس

تفاوت اصطلاحات UHD و 4K از ارگون ایپی تیوی

ارگون ایپی تیوی قوی ترین اکانت های IPTV در سطح منطقه

فروش ایپی تیوی انواع سیستم عامل فورکی تلویزیون هوشمند رسیور فورکی گوشی و لپتاپ قابل نصب و استفاده است

تفاوت UHD و 4K

اصطلاحات UHD و 4K که این روزها اغلب در زندگی روزمره جا باز کردند اما عموما به جای یکدیگر استفاده می شوند، ولی در واقع تفاوت هایی وجود دارد.

توضیح تفاوت ها و همچنین شباهت های بین UHD و 4K در وضوح صفحه نمایش یا به اصطلاح تراکم پیکسلی (PPI = پیکسل در هر اینچ) نهفته است. وضوح بالاتر با پیکسل های بیشتر به طور طبیعی تصویر واضح تر را تضمین می کند. UHD و 4K هر دو تقریباً چهار برابر وضوح Full HD هستند. اما اینجا دقیقاً جایی است که تفاوت اساسی پنهان است.

استاندارد UHD به معنای واقعی کلمه مخفف Ultra High Definition است و جانشین رسمی Full HD را توصیف می کند.  وضوح UHD 3840 x 2160 پیکسل است که چهار برابر بیشتر از Full HD با 1080 × 1920 پیکسل است.  اصطلاح 4K با رزولوشن 2160 × 4096 پیکسل است و بنابراین کمی بالاتر از UHD است.

همچنین تفاوت در نسبت تصویر نیز وجود دارد.  رزولوشن UHD با نسبت تصویر 16:9 مطابقت دارد، در حالی که وضوح 4K به نسبت تصویر 17:9 منجر می شود.  این دو اصطلاح در اصل از کجا آمده اند.  در فناوری سینما که فرمت 17:9 رایج تر است، استاندارد 4K برقرار شده است.  از طرف دیگر، مخفف UHD از صنعت تلویزیون می آید که دستگاه های خانگی آن معمولاً 16:9 را پخش می کنند.

تفاوت وضوح بین وضوح کمی بالاتر 4K و UHD به سختی برای چشم انسان قابل رویت است ، اما نسبت تصویر قابل مشاهده است. از آنجایی که نمایشگرهای واقعی 4K در فرمت 17:9 ارائه می‌شوند و اکثر تلویزیون‌ها روی 16:9 کالیبره شده‌اند، هنگام نمایش 4K واقعی در یک دستگاه UHD، نوارهای سیاه کوچک ممکن است در بالا و پایین صفحه ظاهر شوند.

در نهایت 4K و UHD اغلب به صورت مترادف یا حتی با هم استفاده می شوند.  به عنوان یک قاعده، می توان موارد زیر را تعیین کرد: اگر تلویزیون به عنوان UHD، به عنوان UHDTV یا به عنوان یک دستگاه 4K UHD تعیین شود، وضوح UHD نیز منظور می شود، یعنی 2160 × 3840 پیکسل در نسبت 16:9.  با این حال، اگر تلویزیون منحصراً به عنوان 4K یا DCI 4K توصیف شود، این به معنای 2160 × 4096 پیکسل در نسبت 17:9 است.

شروع چت کلیک کنید !!
چطور میتوانم کمک تان کنم !؟
سلام هموطن !
خرید اکانت IPTV از ارگون ایپی تیوی , تمامی خرید ها از سایت انلاین صورت میگیرد و رهنمای نصب نیز همراه با اکانت یک نسخه نمایش میشود و یک نسخه ایمیل میشود

جهت اطلاعات بیشتر پیام با ما در تماس باشید